ServislerÇalışma Stratejilerimiz

Yedi23 Dijital Reklam Ajansı olarak çözüm ortaklığı sürecimizde bilmeniz gereken temel kavramları sizler için detaylandırdık. Merak ettiğiniz tüm soru ve görüşleriniz için Bize Ulaşın bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Teklif

İş sürecimizin başında, karşılıklı tanışmayla birlikte ihtiyaçların belirlendiği ve hedeflerin ortaya konduğu, beklentileri içeren bir toplantı yapılır. Kendi bünyemizde yapacağımız değerlendirme toplantısının ardından, öneri ve süreçlerin de yer aldığı proje planı niteliğinde detaylı bir teklif sunulur.

Analiz

İşe başlama kararının resmileşmesiyle birlikte, müşteri tarafından belirlenen teknik şartlar ve isterlerin paylaşıldığı, projenin daha detaylıca ele alındığı bir toplantı yapılır. Alınan kararlara uygun olarak asıl proje planı hazırlanır ve çevrimiçi (online) olarak yönetilir.

Tasarım

Bu süreç içinde iletişim tasarımı ve yazılım tasarımı paralel olarak yürütülür. Hazır çerçeve yazılıma ilave olarak belirlenmiş isterlerin netleşmesi için gerekli olacak diyagram ve algoritmaların oluşturulması ile kullanıcı arayüz tasarımları bu süreç içinde tamamlanır.

Üretim

Onaylanan tasarım dökümanlarına göre kullanıcı arayüzleri için xhtml, css, actionscript, javascript uygulamaları, sunucu tarafında çalışacak asıl yazılım için de ASP.NET tabanlı C# kodlama yapılır. Varsa web sayfa içeriklerinin girişi de bu aşamada yapılarak işin üretim kısmı tamamlanmış olur.

Test

Müşteri ile birlikte çevrimiçi (online) ortamda iş kontrol edilir. Sunucu bağlantı bilgileri alınarak uzaktan erişimle yüklenen uygulama çalıştırılır. Hata ayıklama amaçlı test yapılır. Olası sorunlara karşı gerekli uyarılar yapılarak iş teslim edilir.

Arayüz Tasarımı ve Kodlama

Arayüz Tasarımı (User Interface) genel bir ifade ile markanız, ürün ve hizmetleriniz için oluşturacağımız bilgi mimarisi’nin görsel anlamda web sitesi sayfalarına dönüştürülme işlemidir. Web sitesi Arayüz Tasarımı sürecinde; kurumsal kimlik ile uyum, tipografik yaklaşım, genel kullanıcı alışkanlıkları, kullanım kolaylığı, menü ve içerik hiyerarşileri, harekete çağrı öğeleri (call to action), çözünürlük kuralları gibi birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. Web sitenizin Arayüz Tasarımlarını tamamladıktan sonra onayınız üzerine Arayüz Kodlama evresini başlatırız. Arayüz kodlama evresinde, sayfaların yüklenme hızı, fonksiyonların kolay kullanımı, farklı platformlar ve arama motorları ile uyum gibi birçok etkene dikkat ederek, tasarım, içerik, işlev ve kullanılabilirlik arasında ince bir denge yaratırız.

Marka Kavramı Geliştirme

Markanızın hedef kitleyle asıl paylaştığı şey ifade ettiği anlamdır, bu sayede ilgi çeker ve yayılır. Markanızın kavramı, ürünlerinizden bağımsızdır; içinde bakış açılarını, davranışları, yargıları, felsefeyi, düşünce tarzını, güdüleri, ilgi alanlarını, dünya görüşlerini barındırır.

Markanızın kimliğini geliştirirken bu doğrultuda bir kavramsal inceleme yaparız ve markanızın etrafında görsel bir ekosistem yaratırız.

Arama Motoru Optimizasyonu / SEO-SEM

Google, çeşitli algoritmaların birleşiminden oluşan bir sisteme sahiptir ve bu algoritmalar sürekli değişime ve gelişime uğramaktadır. Arama Motoru Optimizasyonu, bu durum ile paralel olarak sürekli analiz edilmesi ve periyodik olarak güncellenmesi gereken bir çalışmadır.

Web siteniz için lansman sonrası Site içi ve dışı Arama Motoru Optimizasyonu Analiz ve Güncelleme hizmetleri vermekteyiz. Bu çalışmalar kapsamında, daha önce belirlenen anahtar kelimelerin performansı, yeni anahtar kelimeler belirleme, web sitenize aramalar üzerinden gelen trafiğin kalitesi ve dönüşüm oranları ve benzeri birçok faktörü değerlendiririz ve gerekli güncellemeleri uygularız.

Yedi23 Dijital Reklam Ajansı, ACP Sertifkalı Google Partner Şirketidir.

Google Reklamları

Google, Arama Motoru Pazarlama kavramı altında, reklamverenlerin kullanımı amacı ile “Adwords” reklam servisini sunmaktadır. Google Adwords, arama motoru sonuç sayfalarında sayfa içi, en üst ve en alt alanda ve sağ kolonda reklam yayınlamayı sağlayan servistir.

Google Reklamlarının en önemli avantajı, hedef kitlenize direkt ulaşımdır. Reklam içeriğiniz; kurum veya markanız ile ilgilenen, hizmetlerinize ihtiyaç duyabilecek potansiyel kullanıcılara gösterilir. Sadece google reklamlarına tıklayarak hedef web sitesine yönlenen kullanıcı başına ücretlendirme yapılır.

Google reklam kampanyaları kapsamında, öncelikli olarak markanızın ihtiyaçlarını ve hedeflerini saptarız. Markanızın ihtiyaçlarına yönelik anahtar kelimeleri tespit ettikten sonra reklamın gösterilmesi gereken doğru kitleyi belirleriz. Bu kitleyi göz önüne alarak detaylı hedefleme yaparız ve reklam harcaması ile en yüksek kalitede tıklama oranını elde etmeyi amaçlarız.

Dijital Pazarlama Stratejisi

Markanız adına geliştireceğimiz dijital pazarlama stratejisi kapsamında iş hedeflerine yöneliriz ve stratejinizi teknoloji değil iş fırsatları üzerinden kurgularız.

Markanız adına yapacağımız Hedef Kitle, SWOT ve Rekabet Analizlerini göz önüne alarak; pazarlama hedeflerini marka, pazar fırsatları ve tüketici kitlesi bazında detaylandırırız. Daha sonra, hedef kitleye erişilebilecek platformları ve teknolojik kaynakları bir araya getiririz ve mevcut iş modellerinizin dijital pazarlama vizyonunu desteklemesi için hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini tespit ederiz.

Dijital Pazarlama Stratejinizi, Bütünleşik Pazarlama İletişimi olarak adlandırdığımız “360c Marketing” kanalları üzerinden planlarız ve markanız için etkin bir web eko sistemi oluştururuz.